You are currently viewing איך לבשל עם יין

איך לבשל עם יין

יין הוא לא רק להנאה לפני הארוחה, אחריה ובמהלכה. זה יכול לשמש גם כדי להעצים ולארגן את הארוחה באופן שמשאיר את בלוטות הטעם שלך נפעמות. יין אינו משהו שמשמש להסוות טעמים אלא במקום לשחרר אותם. כדאי להשתמש ביין באופן זהיר במטבח מכיוון שהוא מתאים רק לסוגים מסוימים של מנות קולינריות. זה משתלב במיוחד עם המטבח הים תיכוני בשל האזור העשיר במסורות הקולינריות ובכרמיו.

 

ישנם כמה כללים מהירים שתרצה לשים לב אליהם לפני שתתחיל לבשל עם יין, כגון:

 

ראשית כל, וודאו כי אתם בוחרים ביין אותו אתם שמחים לשתות עם בישול. זה לא אומר לומר שזה חייב להיות יקר, אבל אתה צריך ללכת על יין טוב, ולהימנע מזולים באיכות ירודה.

 

מומלץ להימנע לחלוטין מיינות בישול בשל איכותם הנמוכה, המליחות וטעמם הנורא הכללי – מכאן מדוע הם משמשים רק לבישול. עם זאת, אל תיבהל להוציא כמה דולרים נוספים על זכייה ראויה. תוכלו ליהנות ממנו לצד הארוחה המוגמרת שלכם!

 

עם מספר היינות הקיימים בשוק כיום, חשוב לקנות ולהשתמש רק באלה שאתה באמת אוהב לשתות. לעולם אל תשתמש ביינות זולים או לא איכותיים בעת בישול מכיוון שאלה עשויים לשנות או אפילו להרוס את טעם הארוחות שלך. במקום לספק את בלוטות הטעם שלך ושל משפחתך, יינות אלה יכולים להפוך לסיבה שאף אחד אפילו לא יטרח לטעום את הארוחות שלך חדורות יין.

 

דבר שני שצריך לשים לב לפני שמתחילים לבשל עם יין הוא שיש לזכור שיש להתייחס לתוספת יין לבישול כמו להוסיף מלח, תיבול או רוטב למנה שלך. למעט מדי אין שום מטרה להיות שם מכיוון שהוא לא מעצים את הטעם, וכמות רבה מדי תהיה מכריעה ועלולה להרוס את הטעם הכללי של הארוחה שלך על ידי הפיכתה לטעם החתימה, המסווה את כל שאר המרכיבים.

שימוש ביין כמרינדה

מנות הבשר הטובות ביותר נוצרות כאשר משאירים את הבשר לכבישה לפני הבישול. בכך שתאפשר לבשר לחלחל בטעמים שונים תישאר עם מנה עסיסית שתחמם את הלב ותזכר לאורך זמן. הבסיס למרינדה טובה כולל ארבעה אזורי מרכיבים עיקריים – חומצה, שומן, תבלינים ועשבי תיבול. השומן מורכב משמן זית או חמאה. בתבלינים יש מלח כבסיס אך ​​ניתן להוסיף תבלינים אחרים כמו פלפלים ופפריקה. עשבי תיבול הם מרכיבים על בסיס צמחי כמו רוזמרין ושום.

 

שימוש ביין כמרינדה הוא דרך נהדרת להעלות את הארוחות. ליינות יש ארומה וטעם חזקים שמשלימים באופן טבעי את רוב סוגי הבשרים. היין עובד גם כסוכן מכרז שמרכך את פנים הבשר.

 

כשאתה משתמש ביינות כמרינדה, בחר להשאיר את הבשר שלך ספוג ביין בן לילה. ככל שתיתן ליין שלך לחלחל לבשר, כך הבשר שלך יהיה טעים יותר. הטריק הזה גם ירכך את הבשר שלכם, וזה מושלם כשאתם משתמשים בסטייק וצלעות בבישול.

 

החלק החומצי בבסיס המרינדה שלך הוא המקום בו היין נכנס לשימוש. בדרך כלל משתמשים בבסיסים חומציים כמו חומץ ומיץ לימון אך ניתן להשתמש גם ביינות אדומים ולבנים לכך. מטרת הרכיב החומצי של המרינדה היא להרכך את הבשר ולהעביר את הטעם לאורך כל החתך. יש להתאים כל מרינדה שתכין בהתאם לבשר ולכמה עז אתה רוצה שהטעמים יהיו. נדרשת עין טובה ותרגול בכדי לשכלל מרינדה.

 

מעניין: טמפרטורות מומלצות לאחסון יין >>>

באיזה סוג יין כדאי להשתמש במרינדה

כלל האצבע בכל הנוגע לבחירת סוג היין שאליו מרינדה הוא שאתה משתמש ביין אדום לבשר אדום ויין לבן לעוף ודגים. יין אדום עשיר הרבה יותר בטבעו כמו גם בשר אדום, ולכן הם הופכים לשילוב מושלם להעצמת הטעמים בתוך הנתח, ומשאירים אתכם עם ארוחת צלייה מושלמת למחרת.

 

יין אדום הוא גם הליווי האופייני לשתייה לצד בשר אדום, כלומר הוא כבר ההתאמה המושלמת. כיין לבן כאמור הוא מושלם עבור עוף ודגים והוא גם המשקה האידיאלי לליווי הארוחה המוגמרת. כדי לראות אילו סוגי יין נלווים לאוכל זה, עיין במדריך שלנו לזיווג אוכל ויין!

כמה זמן יחזיק מעמד היין שלי אם אשתמש בכמות קטנה רק בבישול?

למרות שאנחנו קצת אובססיביים מדי ליין, אנו מבינים שלא כולכם אוהבים לשתות יין כל הזמן. זה יכול לגרום לך לדאגה אם אתה משתמש רק בנגיעה קטנה של יין מבקבוק שרכשת זה עתה ואתה לא רוצה ששאר היין ייזרק. יין יהיה טוב לשתייה רק מספר ימים לאחר פתיחתו עם תחילת תהליך החמצון. ניתן להאט תהליך זה על ידי אחסונו במקרר יין.